Чи буде малюк їсти в дитячому садку?

Це залежить не тільки від обслуговуючого персоналу дошкільної установи, але і від батьків. Причин тому, що малюк в перші дні відмовляється від їжі, може бути декілька: напружений емоційний стан дитини, незвичні блюда, невміння самостійно їсти. Тому, готуючись до відвідування дитячого садку, варто заздалегідь подумати і про цю проблему. /Files/images/beslenme.jpg

Як підготувати малюка ?

Для початку потрібного наблизити домашній режим харчування до того, який буде в дитячому саду. У дошкільних установах, як правило, сніданок о 8.00, обід - в 12.00 (для дітей раннього віку) і в 12.15 (для дітей дошкіьного віку), полуденок - в 15.15. Вечеряють діти зазвичай вдома. Оптимальний час для вечері - 19.00. Перед сном дитині рекомендується друга легка вечеря, яка може складатися з кефіру або молока. Проте, подібний режим не універсальний для всіх дитячих закадів. Тому графік годування малюка краще погоджувати з тим дитячим садом, в який він ходитиме.


Якщо час годування дитини не збігається з тим, який передбачено в дитячому садку, то переходити на новий режим харчування потрібно поступово. Діти важко відвикають від стереотипу, що склався. При різкій зміні графіка годування малюк може відмовитися від їжі; адже відчуття голоду наступає в звичний годинник, а через деякий час апетит у дитини згасає. Краще всього час годування зрушувати поступово на 10-15 хвилин, і починати це треба, як мінімум, за 2-3 місяці до того, як дитина піде в садок.


Складніше в дитячому саду доводиться тим дітям, батьки яких взагалі не дотримувалися ніякого розпорядку дня. У такому разі режим харчування необхідно встановити відразу ж по надходженню дитини до дошкільної установи. Детсадовського режиму харчування слід дотримуватися до школи.
Не перегодовуйте дитини!

У дитячому саду об'єм пропонованих дитині блюд нормований. Об'єм їжі розраховується з урахуванням віку дошкільника. Нерідко мами, вважаючи, що їх дитина недоїдає, дають йому значно більше їжі, чим може засвоїти його шлунок. Удома такі діти їдять рідше, часто відмовляються від їжі, тому, можливо, в саду вони переживатимуть почуття голоду. Протягом дня малюк повинен отримувати стільки їжі, скільки вимагається його організму. Накладаючи в тарілку для крихти чергову порцію, враховуйте його вік. Тоді об'єм отримуваною дитиною їжі в саду і удома сильно не відрізнятиметься.


Поступово відучуйте малюка від їжі між годуваннями: адже приносити їстівне в дитячий сад не дозволяється.


Раціон харчування дитини складайте з урахуванням меню дитячого саду.
Щодня включайте в нього м'ясо, хліб, овочі, фрукти, соки і вітамінні напої. Не слід пропонувати одні продукти частіше за інших. Якщо у дитини сформована стійка перевага якихось блюд, то йому буде значно важче пристосуватися до нової кухні.
Також варто дотримуватися і деяких правил приготування їжі в домашніх умовах. Блюда в дитячому саду нежирні, в основному готуються на рослинному і вершковому маслі. Не зловживайте соусами, майонезом, прянощами, спеціями. Після подібних приправ бажання їсти просту їжу пропадає. Якщо у вашій сім'ї, хтось вважає за краще так харчуватися, то для малюка краще готувати окремо.
Навчіть дитину їсти самостійно.


Одна з причин відмови дітей від їжі в саду - невміння користуватися вилкою або ложкою. Задовго до дитячого саду він повинен перестати отримувати їду з пляшки. Дитина, потрапляючи в дитячий сад, повинна уміти користуватися ложкою, акуратно пити з чашки. Відмічено, що діти, які без допомоги дорослих можуть елементарно обслужити себе (поїсти, вмиватися, одягнутися), значно швидше адаптуються до умов дошкільної установи. Вихователі відзначають, що новачки їдять досить поволі і виходять з-за столу останніми. В процесі їжі їх багато що відволікає. Тому удома старайтеся, щоб вже з 2-х років дитина їла разом з вами, батьками, за загальним столом.


Крім того, обід або вечеря в дитячому колективі до надходження в дитячий сад також буде для малюка непоганим досвідом.
Звертайте увагу на те, як довго дитина знаходиться за столом. У дитячому саду годування займає не більше 30 хвилин. Ще удома малюк повинен навчитися укладатися в ці тимчасові рамки.


Більше всього проблем з харчуванням в перші дні відвідин дитячого саду виникає у дітей раннього віку. Їх батькам слід уважніше віднестися до наших рекомендацій і не забувати про психологічну підготовку дитини до саду, адже емоційний стан, як відомо, впливає на апетит. З питаннями про живлення малюка добре б звернутися до медсестри або завідувачки вибраного вами дитячого саду. Вони вам розкажкть про специфіку даної установи.


Перший день - він важкий самий

Перші дні перебування дитини в дитячому саду найскладніші. Незнайомий колектив, відсутність мами, зміна звичного устрою життя. Все це позначається на емоційному стані малюка. Як наслідок, знижується апетит, а у дітей з нестійкою нервовою системою він може і зовсім пропасти. Мало того, деякі новобранці відмовляються від їжі і удома.


Тому годуванню малюка в перші дні відвідування ним дитячого саду слід приділяти більше уваги. Фахівці радять в цей період готувати удома для крихти більш корисними , збагачені вітамінами і мінеральними речовинами стравами.
Замість звичних макаронів і каш слідує частіше готувати салати і овочеві блюда. Обов'язково в раціон малюка слід включити фрукти, соки (краще свіжовичавлені), кисломолочні напої. Щоб заповнити потребу організму у вітамінах і мінеральних речовинах, рекомендується давати йому вітамінні препарати.
Відмовіться на якийсь час від солодких заохочень. Вони не володіють високою живильною цінністю і, крім того, перебивають апетит дитини, так що він може відмовитися від повноцінної вечері будинку.

А ось сніданком в перші дні крихту краще годувати удома, попереджаючи вихователя про те, що він вже поїв.

Завжди цікавтеся тим, як дитина їла протягом дня. Звертайте увагу на меню в дитячому саду. Продукти, що були в денному раціоні дитини, за вечерею краще не повторювати.


Під час вступу маленької людини в групу, попередите вихователя про звички свого чада. Для новачка в дитячому саду встановлюється щадний режим. Якщо ваш крихта, наприклад, не уміє самостійно є, то нагодувати його - обов'язок вихователя або няні. Пам'ятаєте, що примушувати малюка робити щось по-новому не можна. Це може викликати у нього негативне відношення до дитячого саду і небажання його відвідувати. Нові звички і уміння закладаються поступово. Якщо ви не змогли сформувати їх до дитячого саду - не поспішаєте!


Якщо дитина алергік…


Якщо у вашої дитини алергія, під час вступу до дитячого саду в медичній карті мають бути вказані конкретні алергени (наприклад, риба або алергія на пташине перо).
Слід також попередити всіх вихователів і медсестру, що ваша дитина алергік, на який продукт у нього можлива негативна реакція, і вказати, що з їжі йому не можна давати в дитячому садку.


Процес їди не може бути повноцінним без відповідної середи. При неправильному підході до процесу годування, особливо коли малюка примушують їсти насильно або годують з розвагами чи домовленостями, у нього виникає негативний рефлекс на будь-яку їжу.

За кожною дитиною в саду закріплено постійне місце за столом, а вихователі піклуються про те, щоб йому було зручно сидіти і користуватися столовими приладами. У кожній групі мають бути стільці, які відповідають віку дітей. Вимоги до посуду: стійкість, зручність і відповідність об'ємам порцій.

Смачного!

Кiлькiсть переглядiв: 440

Коментарi